تلفن:03136612866
موبایل:09132165439
ایمیل:info@narimanedu.ir
خبرهای گروه آموزشی و پانسیون مطالعاتی هدف
  • یلدا شهسواری
  • 1400/05/24
  • 563

واحد مشاوره پانسیون مطالعاتی هدف اصفهان:مدیریت زمان در تست زنی

گروه آموزشی نریمان|پانسیون مطالعاتی در اصفهان|کنکور۱۴۰۱|کنکور۱۴۰۲|انتخاب رشته|مشاورتحصیلی

⁉️مدیریت زمان در تست زنی

 
قبل از اینکه تکنیک های مدیریت زمان را بخوانید باید به یک سری نکات توجه کنید:
اول اینکه مدیریت زمان،فرایندی است که نیاز به تکرار و تمرین زیاد دارد و برای افزایش سرعت در تست زنی و همین طور بالابودن دقت دانش اموز مورد توجه است.درواقع توانایی دانش اموز در چگونگی استفاده از زمان برای سریعتر و بهتر رسیدن به پاسخ است که ارتباط زیادی با نظم خود شخص دارد.
 
📌تکنیک های مدیریت زمان:
 
✅نوشتن زمان پاسخگویی هر درس:
منظور این است که مثلا اگر زمان پاسخگویی ۳۵دقیقه است و ساعت ۱۰:۲۰است،شما بنویسید ۱۰:۵۵؛از این طریق زمانی که باید درس رارها کنیدبرای خودتان مشخص کردید و نگران اتمام وقت درس های دیگر نیستید.
 
✅علامت گذاری مشخص:
برای سوالاتی که جواب آنهارا نمی دانید یک علامت مشخص و برای سوالاتی که وقت گیر هستند علامت دیگری در نظربگیرید و آنها را رها کنید و فقط به سوالاتی که کاملا مسلط هستید جواب بدهید و در اخر سراغ سوالات وقت گیر بروید.
 
✅درس های مسلط و موردعلاقه:
اگر در ابتدا،آزمون را با یک یا دو درس که در انها قوی تر عمل میکنید شروع کنید،هم زمان کمتری صرف کردید و هم اعتماد به نفستان افزایش میابد.
 
✅مشخص کردن درصد موردنیاز:
به طور میانگین قبل از ازمون،برای خود مشخص کنید در هر درس نیاز به چه درصدی دارید؛در این صورت با دید منطقی سر جلسه حاضر میشوید و از احتمال غلط زدن سوالات نیز کم میکنید،زیرا از افراطی پاسخ دادن رها میشوید.
 
✅بازیابی انرژی:
خستگی سر ازمون را میتوانید با خوردن چند ماده قندی مثل خرما،انجام دادن حرکات کششی و نشستن درست،از بین ببرید،این مورد بسیار مهم است که شما در اواسط ازمون نیز همان انرژی اولیه را داشته باشید و عملکرد مغزتان تغییر نکند.
 
✅حفظ ارامش و خونسردی:
یادگیری مهارتهای کنترل استرس بسیار مهم است،همین طور اگر سوالات درسی سخت بود بدانید برای همه اینگونه است،پس اجازه ندهید هیچ چیزی ارامش سرجلسه شمارا برهم بزند.
 
 
🔸چند نکته:
 
•یادگیری و تکرار و تمرین دروس امری تاثیر گذار در مدیریت زمان تست زنی است،پس اگر شما بر درسی تسلط کافی دارید،حتما وقت کمتری از شما خواهد گرفت.
•درهنگام تمرین مدیریت زمان بهتراست زمان کمتری از ان درس را در نظر بگیرید تا سرجلسه علاوه بر عملکرد بهتر،تمامی جوانب مثل اضطراب اول ازمون،نیز سنجیده شده باشد.
 
🔔با گروه آموزشی و مشاوره نریمان ، رویاهاتو به هدف تبدیل کن 
 
🔔با پانسیون مطالعاتی هدف اصفهان ، لذت رتبه برتر شدن رو تجربه کن 
 
مشاوره تخصصی+برنامه ریزی+کارگاه آموزشی+پانسیون مطالعاتی +آزمون شخصی+سنجش استعداد+پشتیبان
 
راه های ارتباط با ما:
📞 09132165439-36612866
 
 
👨🏻‍💻dr.mohammadreza_narimani

پیام بگذارید

تمام قسمتهای مشخص شده با ستاره (*) الزامی هستند